Co je Segway a jak se ovládá?

Segway je fenomenální dvoukolový dopravní prostředek 21. století určený pro jednoho pasažéra.
Ovládá se velmi jednoduše a to pouhým pohybem Vašeho těla. Nebojte se, přepadnout prostě nemůžete. Nakloníte-li se vpřed Segway se rozjede. Nakloníte-li se více, rozjede se rychleji a naopak náklonem vzad plynule zastaví. Budete-li chtít zatočit stačí se jen naklonit na příslušnou stranu.

Segway je poháněný elektromotorem. Jeho stabilitu zajišťuje soustava gyroskopů, které 100x za vteřinu, rychleji než je mozek schopný myslet, vyhodnocují polohu základny a informaci následně zasílají mikroprocesoru, který za pomocí elektromotoru udržuje plošinu v rovině.

Segway X2Technické parametry Segway X2

Výška stupátka 24 cm
Rozměr základny 67 x 84 cm
Váha vozítka 54,4 kg
Nosnost 25 - 115 kg
Napájení 2 Li-ion baterie
Dojezd Až 32 km
Pneumatiky nízkotlakové
Max.dojezd 32 km
Rychlost max. 20 km/h
Displej podsvětlený vícebarevný LCD

Bezpečnostní pokyny, vybavení a pravidla

Účastník před jízdou předloží platné identifikační doklady, vypíše a podepíše prohlášení. Poté se seznámí se Segway, pravidly a ovládáním. K jízdě na Segway nejsou potřebné žádné řidičské oprávnění. Cena zahrnuje cca. 10 minutovou instruktáž k ovládání Segway, která se Vám nebude započítávat do ceny, započítává se Vám pouze čistý čas jízdy. Váš průvodce vám vysvětlí základní pravidla bezpečné jízdy a pak už můžete frčet.

Jak se obléknout

Vezměte si pohodlné oblečení a obuv (nejlépe botasky). Při chladnějším počasí doporučujeme více vrstev. Dvoukolka Segway jezdí až 20 km/h a někdy to docela fouká. Ochranou přilbu Vám zapůjčíme.

Další užitečné informace

Na dvoukolce Segway X2 se jezdí celoročně v jakémkoli terénu a za každého počasí (ve sněhu, na zamrzlém rybníku, atd.). Segway je určen pro jednoho pasažéra a neklade žádná omezení na věk. Je vhodný jak pro děti od 25 kg pro dospělého člověka, ale i pro důchodce. Váha pasažéra by měla být maximálně 115 kg.

Máte zájem o zapůjčení dvoukolky Segway?

Půjčovna dvoukolek SEGWAY Půjčovna Segwayů Segway X2 vozítkoTelefonická rezervace Segwaye Rezervace dvoukolky Segway Dárkový poukzaz na vozítko Segway