Tipy na výlety na Segwayi

Se Segwayem po duchcovské stezce

Stezka se nachází v lužním lese severozápadně od města Duchcov.Tato stezka je zřízena v prostoru tří rybníků – U dubu,Hranáč,Nový rybník a Oseckého (Loučenského) potoka.Stezka směřuje přes zahrádky a silnici bývalého Pokroku a dále okolo výsypky.Je tam udělané posezení,kde si můžete opéct buřtíky.Na této stezce nalezneme i mimo jiné chráněnou alej 70-ti jilmů o obvodu 180 – 470 cm a výškou 10 metrů.Stáří těchto jilmů je 100 let,která je vyhlášena za "památné stromy" – a to jako poslední torzo barokní krajiny v této části Podkrušnohoří.

Celková délka úseku je cca 5 km (60 minut)

Se Segwayem přírodou dějinami Oseka

Stezka se nachází v horském údolí na úpatí Krušných hor poblíž města Osek.
Uvidíte zde mnoho zajímavostí ke kterým patří skalnatý útvar Salesiova výšina,v které jsou zachovalé otisky sladkovodních mlžů rodu Unio, dále geologicky zajímavá vrása v krystalických břidlicích, přírodní rezervace Vlčí důl se starými bukovými porosty pralesního charakteru.
Na stezce je také rozsáhlé zimoviště netopýrů ve staré štole na stříbro.
Trasa naučné stezky má okružní charakter a překonává výškový rozdíl 255 metrů a je možné jí rozdělit na dva okruhy. První okruh vede blízko obce Osek územím Oseckého lesa, druhý okruh prochází krásnými partiemi bukových lesů .

Celková délka úseku je cca 10 km (90 minut)

Se Segwayem po bílinském okruhu

Okruh začíná u bílinského vlakového nádraží a pokračuje okolo chátrající historické stavby místního pivovaru.Projedeme náměstím pod zámkem a přes okrajovou část města projedeme na rozkvetlé louky.Cesta dál míří do lesa k Bořni.Z lesa sjedeme až k turistické chatě,kde se můžeme občerstvit.Cesta dále vede do lázní Kyselka k železniční zastávce a výletní lesní kavárně Kafáč.Z Kafáče projedeme okolo minigolfu ,atletického a fotbalového stadionu a vracíme se zpět na vlakové nádraží.

Celková délka úseku je cca 10 km (90 minut)

Se Segwayem do naučného parku Ressl v Mostě

Naučná stezka má celkem 13 zastávek, které informují o resselské floře a founě, amfiteátru a statku hnědém uhlí a rekultivacích. Vede lesní cestou od koupaliště na Resslu přes přírodní amfiteátr, okolo rybníčku ke statku a pak dál k zahrádkám na druhé straně vrchu Ressl.

Morfologicky výrazný kopec na jihozápadě města Mostu s nadmořskou výškou 411 m je prvním členem řady mladších znělcových vulkanitů v pořadí Ressl – Hněvín – Špičák – Zlatník – Želenický vrch. Znělec je v současné době těžen lomem a drtírnou na svahu Želenického vrchu. Kopec Ressl je dokladem vypreparovaného průniku znělcové lávy do slepenců s ostrohrannými úlomky hornin v sopečných vějířovitých kanálech, které jsou časté v severočeském regionu a pocházejí z mladších třetihor.

Celková délka úseku je cca 7 km (60 minut)

Se segwayem na Písečný vrch do Teplic

Písečný vrch je vysoký 273 metrů a je to tradiční výletní místo, na jehož vrcholu najdete hvězdárnu pro veřejnost, na úpatí pro změnu botanickou zahradu. Nachází se na východním okraji Teplic. Mezi botanickou zahradou a vrcholem leží bývalý písečný lom a jižní i severní svahy jsou porostlé ovocnými sady. Kolem vrcholu je několik zajímavých skalních stěn a také vyhlídka s překrásným výhledem na Teplice. Písečný vrch je zajímavý i z geologického hlediska (nasedání křídových slepenců na tzv. teplický ryolit).

Celková délka úseku je cca (90 minut)

Se Segwayem do Zámecké zahrady v Teplicích

Projížďka vede po vyasfaltovaných cestách, kde jsou k vidění staleté stromy a rybníky. V parku anglického stylu se nachází také mnoho soch (např. Ludwiga van Beethovena). Je zde také mnoho labutí a kachen. Na okraji parku je vybudován koutek se zvířaty zpravidla opicemi Makak. Žije zde mnoho veverek, které se nechají krmit z ruky.

Celková délka úseku je cca (60 minut)

Se Segwayem dle vašeho přání a vámi vybraném místě

Vyberte si vlasní trasu a plán cesty a segwaye Vám dovezeme na domluvené místo a vyjížďka bude jen na Vás.

Máte zájem o zapůjčení dvoukolky Segway?

Půjčovna dvoukolek SEGWAY Půjčovna Segwayů Segway X2 vozítkoTelefonická rezervace Segwaye Rezervace dvoukolky Segway Dárkový poukzaz na vozítko Segway